1 3 4

משרד חקירות

עבודות בתחום החקירות הן מאוד מגוונות וכל תחום הוא מרתק ומעניין. חוקרים פרטיים אומנם דומים לאנשים רגילים אך הם בהחלט שונים מאיתנו. משרדי חקירות מקצועיים מתמחים בחקירות שונות ומצוידים בכלים שונים שעוזרים להם במעקבים.

בדרך כלל כל משרדי חקירות מבצעים את אותן עבודות כגון: חקירות כלכליות, חקירות פרטיות, חקירות פליליות, חקירות ביטוח ועוד. כמובן שבשביל לבצע את העבודה בצורה נסתרת חוקרים חייבים את הציוד ריגול הדרוש לכך. בין הציוד של החוקרים אפשר למצוא:

מכשירי הקלטה

טייפים דיגיטליים

מצלמות נסתרות וזעירות

מתאמי הקלטה למכשירים סלולאריים

מכשירי האזנה

ועוד

ציוד זה כמובן לא נמכר בחנויות למכשירי אלקטרוניקה או Office-Depot אלא יש חנויות מסוימות שמתמחות במכירות של ציוד זה. כמו כן אפשר להזמין את המכשירים האלו דרך אתרי האינטרנט. כל כמה זמן חברות אשר מספקות את הציוד הזה למשרדי החקירות מקימים תערוכות ושם ניתן לראות את הציוד שהם משווקים וכך גם לראות את משרדי החקירות שונים שמגיעים לתערוכה הזאת במטרה לשווק את השירותים שלהם.

כמו שנכתב בתחילת הטקסט כל חקירה היא שונה מאחרת אך המטרה של כל חקירה היא לגלות איזה סוד ולשפוך אור על הנעשה או לא נעשה. חוקרים רבים הם אנשי צבא ומשטרה, יש להם ניסיון רב בחקירות ובפענוח של מקרים מאוד מסובכים. חוקר פרטי חייב להיות בעל חשיבה לוגית, ידע וקשרים נכונים שיכולים לעזור לו בחקירה.

חקירות הנפוצות ביותר הן כמובן חקירות פרטיות או חקירות מעמד האישי. בדרך כלל אלו חקירות שמנסות לבדוק את האמינות של בני הזוג כשקיים חשש לבגידה. בחקירות אלו חוקרים מבצעים מעקב אחרי החשוד בבגידה ואוספים כמה שיותר מידע אודות המקרה. בדרך כלל הראיות חייבות להיות פיזיות זאת אומרת תמונות, הקלטות של שיחות או וידיאו.

כמובן שכל חקירות הן סודיות ומשרדי חקירות חייבות לשמור על סודיות מוחלטת על זהותו של הלקוח. כמו כן יש טפסים שלקוח מחויב לחתום עליהם וזהו סוג של ייפוי כוח שמאפשר למשרד החקירות לקבל מידע מגורמים שונים בשמכם.

למה משרד חקירות?

ישנם מקרים שבית משפט או גורם חוק כמו משטרה לא מסוגלים בכוחות עצמם לפענח את המקרה וברגע זה משרד חקירות נכנס לתמונה, או למשל מקרים של חשד בבגידה. בן אדם רגיל לא מסוגל לבצע את החקירה בעצמו כיוון שאין לו את הציוד ומיומנות ולכן משרד חקירות זהו פתרון המושלם במקרים האלו.