קישורים מומלצים: שיעור פילאטיס מומלץ

בין אם אתם נמצאים עכשיו בעשור הרביעי לחיים שלכם ובין אם אתם בני חמישים פלוס, אין ספק שהגיע הזמן שלכם להתחיל לחשוב על העתיד ולהתחיל לחשוב על מה שתעשו ביום שבו תצאו לגמלאות. אנשים מסוימים אומרים שהם יקדישו את כל הזמן שלהם לנסיעות, ואחרים אומרים שהם רק יבלו עם הנכדים שלהם ועם המשפחה. זה לא משנה איך אתם רואים את השנים האלה ואיך אתם רוצים לבלות אותן, כי מה שמשותף לכל דרכי הבילוי ולכל הדרכים שבהן אתם רוצים לחיות, זה שאתם צריכים לשם כך כסף. אם אתם לא רוצים שאיכות החיים שלכם ושרמת החיים שאליה התרגלתם תיפגע, אז אין ספק שאתם צריכים להתחיל לדאוג לפנסיה שלכם כבר עכשיו, כי פנסיה זה מה שיגרום לכך שבכל חודש יועבר לחשבון הבנק שלכם סכום מכובד שיוכל לשמש אתכם לכל מה שתרצו לעשות.

פנסיות שונות לכל אדם

בישראל יש פנסיה תקציבית שמשולמת על ידי מימון של מוסדות שונים של המדינה, אך יש גם את הפנסיה הצוברת, שזה כבר במימון של העובד. בכל חודש, מתוך המשכורת החודשית שלכם יופרש אחוז מסוים לטובת הפנסיה שלכם, ומעבר לאחוז שאתם תפרישו מהמשכורת שלכם עצמכם, המעביד שלכם, או המעבידה, יפרישו עוד סכום. כך חולפות להן השנים, והכסף מצטבר לו בקופת הפנסיה שלכם, ובסופו של דבר זה יהיה הכסף שתקבלו על בסיס חודשי לצורך מימון החיים שלכם, כך שההיגיון אומר שככל שתתחילו את החיסכון הזה יותר מוקדם, יהיה לכם יותר כסף. חשוב לדעת, למרות שאיש לא רוצה להיות במצב הזה, שמעבר לפנסיית זקנה שמקבלים עם היציאה לגמלאות, קיימות גם פנסיית הנכות ופנסיית השאירים. פנסיית הנכות ניתנת למי שכושר העבודה שלו נלקח ממנו ושאין לו כל יכולת לעבוד, בין אם בגלל תאונה, מחלה או כל דבר אחר. פנסיית השאירים היא הפנסיה שמישהו אחר מקבל במקום האדם שחסך ושכבר לא איתנו.

הפנסיה שלכם מושפעת מכל מיני גורמים

מצד אחד זה בפירוש נכון שיש השפעה בין השנים שבמהלכן תחסכו כסף על הפנסיה שתקבלו בכל חודש, אך זה לא הדבר היחיד שישפיע על הפנסיה. גובהה של פנסיה מושפע גם מהגיל שבו תחליטו לעזוב את העבודה לטובת חיים של גמלאים, וגובה הפנסיה מושפע גם מהנסיבות שבהן תעזבו את העבודה. אם תקבלו מענק פרישה זה יכול להשפיע על הסכום החודשי שיועבר לכם מהפנסיה, ומעבר לכך, תהייה גם השפעה על גובה הסכום אם אתם תקבלו את הכסף או מישהו מבני המשפחה יקבל אותו במקומכם.

לומדים וחוסכים יותר

אין ספק שעולם הפנסיות בישראל הוא עולם שהרבה מומחים מתעסקים בו, שיש בו הרבה חברות ושיש בו הרבה מה ללמוד, והאמת היא, שכדאי שתתחילו להתעמק בכל הנושא הזה. אם גם אתם רוצים להמשיך לחיות טוב אחרי הפרישה ואם אתם לא רוצים להיות למעמסה על איש, אז הגיע הזמן שתיקחו את האחריות הזאת לידיים, והגיע הזמן שתתחילו לראות איזה עוד חסכונות אתם יכולים לעשות לפנסיה שלכם. לא חסרות קרנות לפנסיה בישראל וכדאי שתפתחו לעצמכם עוד קרנות כאלה שלהן תפרישו כספים תמיד.