קישורים מומלצים: מוזאיקה החזרי מס לשכירים

תאונת עבודה, היא תאונה שהתרחשה לעובד במהלך העבודה או במקום העבודה , תאונת עבודה היא גם תאונת דרכים שאירעה לעובד כאשר הוא היה בזמן נסיעתו אל מקום העבודה. תאונת עבודה מותירה אחריה חבלות ופציעות מסוגים שונים כמו פגיעות מוח, פגיעות אורטופדיות, פציעות בעור, פציעה בעיניים ועוד. היות ולכל עובד בישראל יש סיכוי אפילו הקלוש שבקלושים שהוא ייפצע בתאונת עבודה הביטוח הלאומי מבטח את כל העובדים השכירים מפני פגיעות גוף בגין תאונות עבודה או מחלות מקצוע.

אולם כאשר העובד צריך לבוא ולהוכיח שאכן הוא נפצע מתאונת עבודה אז מתחילה שרשרת בירוקרטית ארוכה וסבוכה, ותהליך משפטי מסורבל שבו הוא צריך להוכיח שאכן הוא באמת נפגע של תאונת עבודה, ולכן מומלץ לכל עובד שנפגע מתאונת עבודה להעזר בליווי מקצועי של עורך דין המתמחה בתחום של תאונות עבודה. עורך דין כזה יידע ללוות את התובע ליווי מקצועי בכל אחד משלבי התביעה, וידע להנחות את התובע בכל אחד משלבי התביעה, עורך דין כזה יסייע לתובע החל מהשלב שבו עליו למלא טפסים בירוקרטיים פשוטים אודות פרטי התאונה, וכלה בשלב שבו על התובע לתת עדות מול הוועדה רפואית של הביטוח הלאומי שתקבע בסופו של דבר מהם אחוזי הפיצויים שמגיעים לתובע שנפצע בתאונת עבודה.

אדם שאכן נפצע בתאונת עבודה ועליו להתחיל את התהליך המתיש של תביעת פיצויים מביטוח לאומי, כדאי לו להעזר בעורך דין מקצועי ומיומן שמכיר את כל המשחקים המשפטיים והמהלכים המשפטיים שאפשר לנקוט בהם, משום שגם הצד השני, הצד של המערכת המשומנת של הביטוח הלאומי הוא צד שמחזיק באנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים שיודעים כיצד להביא לכך שהמהלכים המשפטיים יפעלו לטובתם.

מי שינסה להתחיל את התהליך של הגשת תביעה לקבלת פיצויים בגין תאונת עבודה , מבלי שיעזר בעורך דין המתמחה בתאונות עבודה, עלול להסתבך מול צוות של אנשי מקצוע הנמצאים בצד השני , והוא יכול ליפול רק בגלל שלא מילא את הטופס בצורה נכונה, או שלא הגיש עדות שהייתה נראית אמינה לוועדה הרפואית.

לכן בגלל כל הסיבות שהוצגו להלן כל מי שנפגע בתאונת עבודה כדאי לו להיוועץ תחילה עם עורך דין תאונות עבודה, וכך הוא יבטיח לעצמו סיכוי גבוה יותר להצליח בהגשת התביעה ובקבלת הפיצויים שלהם הוא באמת זקוק.